Szukaj w sklepie:
Szukaj spośród ponad 1000 produktów

 

Wyposażenie do baru

Współcześnie wiele osób decyduje się na zakładanie małych działalności gastronomicznych, które mają jakiś motyw przewodni, dzięki czemu stają się miejscami wyjątkowymi. Latem w stylu hawajskim z leżakami i palmami, zimą nieco bardziej przytulnie. Bar to najlepsze miejsce na popołudniowy koktajl i wieczorny drink ze znajomymi. Jednakże wyposażenie baru to nie tylko meble i dodatki, ale przede wszystkim profesjonalny sprzęt by zapewnić obsłudze odpowiednie zaplecze.

Popularne w ostatnich latach stały się pokazy barmańskie, jednakże, by wykonać tego typu widowisko, lokal musi być dostatecznie wyposażony. Drinki to nie tylko różnorodne alkohole, ale przede wszystkim profesjonalne miksery, shakery oraz inne urządzenia, które pomogą barmanom stworzyć niesamowite show z podrzucaniem butelek włącznie, ale przede wszystkim pyszne drinki. Wyposażenie barów opiera się przede wszystkim na sprzęcie chłodniczym, który zapewni alkoholom i napojom odpowiednią temperaturę.

wyposażenie barów - meble do baru

Profesjonalnie z kompleksowym wyposażeniem barów

Bar powinien być dopasowany do potrzeb klientów. Inaczej będzie wyposażony bar, którego grupą docelowa jest młodzież i studenci, a inaczej gdy skupiamy się na starszych konsumentach. Nie chodzi tutaj tylko o dobór odpowiednich mebli do baru, ale również menu, muzykę i ogólną atmosferę. Oprócz maszyn chłodniczych konieczna jest również lada, która z jednej strony pozwoli na przygotowanie napoju, z drugiej będzie ladą służącą do obsługi, przyjmowania płatności etc. Najczęściej stosowane są lady z jednej strony wyższe z drugiej niższe, by zapewnić odpowiednie stanowisko barmańskie pracownikom.

Wyposażenie barów dopasowane do działalności

Bary to nie tylko drinki. Właściciele bardzo często inwestują również w działalność typowo gastronomiczną, serwując szybkie dania i przystawki. Wówczas wyposażenie baru musi mieć zaplecze kuchenne wyposażone w profesjonalne sprzęty, kuchenkę, piekarnik, meble gastronomiczne i wiele innych. Ponadto, by zapewnić bezpieczeństwo w lokalu, należy zastosować wentylację oraz okapy, które powinny znaleźć się w obrębie stanowiska służącego obróbce termicznej.

Meble do baru

Urządzenie i wyposażenie sali baru zależy od indywidualnych potrzeb i poczucia estetyki. Natomiast zaplecze kuchenne powinno być urządzone według ściśle określonych przepisów. Najlepszymi meblami do baru będą te wykonane ze stali nierdzewnej, ich wytrzymałość sprawdzi się w każdym zapleczu kuchennym lokalu gastronomicznego.

wyposażenie baru